Aptauja

Pašlaik nav aktīvu aptauju!

Ozolnieku novada amatierteātris

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

Ozolnieku novada amatierteātris

Režisore - Dace Vilne, tālrunis 26730840

Ozolnieku novada amatierteātris Daces Vilnes vadībā darbojas no 2005.gada rudens. Kolektīvā darbojas 35 dalībnieki. Līdz šim iestudētas lugas: F. Sagāna "Spoku pils Zviedrijā", G. Priede "Lai arī rudens", A. Linē "Jāņa Poruka pēdējā nakts", M. Freins "Aiz priekškara", G. Priede "Vikas pirmā balle", Š. Dileini „Medusgarša", R. Kūnijs „Bīstams pagrieziens", R.Tomā „Astoņas mīlošas sievietes", R.Blaumanis „Skroderdienas Silmačos".
R.Tomā „Astoņas mīlošas sievietes" –kamerstila satīriska kriminālkomēdija – Latvijas amatierteātru iestudējumu Zemgales reģiona skatē „Gada izrāde 2011" ieguva II augstāko rezultātu.
Savukārt R. Kūnija situāciju komēdijas „Bīstams pagrieziens" pasniegšanas veids ar skatītājiem pie kafijas galdiņiem zālē radīja nepiespiestu gaisotni un sajūsmināja skatītājus. Šis iestudējums skatē „Gada izrāde 2012" saņēma ļoti augstu ekspertu novērtējumu. Lūk, daži no tiem –
„Zemgales reģiona skatē visaugstāk vērtēju Ozolnieku novada amatierteātra režisores Daces Vilnes iestudēto Reja Kūnija darbu „Bīstams pagrieziens" - Ilze Lūka, Latvijas Kultūras akadēmijas Audiovizuālās un skatuves mākslas teorijas studente.
„Atlasot „Gada izrādes" finālam Dailes teātrī desmit labākās izrādes no 83 redzētajām, ekspertiem bija jāizvēlas starp trīspadsmit labākajiem iestudējumiem, kas pretendēja uz iekļūšanu finālā. Tas, protams, ir iepriecinoši, bet žēl to izrāžu, kuras palika ārpus desmitnieka, kā ļoti augstvērtīgā izrāde – Ozolnieku „Bīstamais pagrieziens" -Valdis Lūriņš, režisors.
Latvijas amatierteātri piedalījās arī XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos. Tie bija veiksmīgākie latviešu autoru darbu iestudējumi laika posmā no iepriekšējiem Dziesmu svētkiem, bet līdztekus šīm izrādēm īpaša vieta tika atvēlēta R.Blaumaņa dramaturģijai rakstnieka 150.jubilejas gadā. Te atkal eksperta režisora Valda Lūriņa viedoklis: „Mazliet par izrādēm, kuras pretendēja uz iekļūšanu Dziesmu svētku afišā – R.Blaumaņa lugu iestudējumiem. Patīkamus pārsteigumus sagādāja iestudējumi, kam bija izdevies paplašināt Blaumaņa norādes – ienāk no kreisās puses, atsēžas pie galda. Jaunās krāsās, saskaņotā aktieru ansambļa saspēlē ieskanējās režisores D.Vilnes „Skroderdienas Silmačos" iestudējums. Tas raisīja pārdomas par režisora profesiju, kur viens no būtiskākajiem aspektiem ir uzminēt personāžu būtiskākās ilgas, noformulēt viņu vēlmes konkrētās darbībās. Iedziļināties autora pasaulē un laikā, laikā, kurā autoram bija neiespējami neuzrakstīt stāstu vai lugu."
Ozolnieku novada amatierteātra aktieriem kā Dziesmu svētku dalībniekiem tas bija skaists aizvadītās vasaras piedzīvojums – spēlēt R.Blaumaņa „Skroderdienas Silmačos" Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzeja Kurzemes sētā – dabīgā vidē, kur viss vēl jo vairāk liekas „pa īstam" kā ceļojums laikā, kad dzīvoja Blaumaņa lugu varoņu līdzinieki.
Šobrīd teātris gatavo jaunu pirmizrādi – amerikāņu autores Liliānas Helmanes lugu „Rudens dārzs".
Arī vairākas izrādes no iepriekš iestudētajām ir aktīvajā repertuārā un tiek regulāri spēlētas Ozolnieku Tautas namā un izbraukumu izrādēs Latvijā.
Teātris savā pulkā aicina atraktīvus, talantīgus un atvērtus cilvēkus vecumā no padsmit līdz sešdesmit....!

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Satura meklēšana

oktobris, 2018
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
16
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs