Aptauja

Pašlaik nav aktīvu aptauju!

Jauktais koris "Līga"

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

Jauktais koris "Līga"

Diriģents - Vilhelms Vācietis, tālr.26221168
Kormeistars - Inese Stupele

Jauktā kora „Līga” darbība aizsākās 1995.gada septembrī, šobrīd koris savu mājvietu radis Ozolnieku Tautas namā. Dažādu profesiju cilvēki, kuriem dziesma tuva sirdij, divas reizes nedēļā tiekas diriģenta Vilhelma Vācieša vadībā, lai ar kopīgas dziesmas palīdzību radītu svētkus un atpūtu sev un iepriecinātu citus. 

Koris piedalās Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos un citos ar kora mūziku saistītos pasākumos, kuplina Ozolnieku novada sarīkojumus. Jauktais koris „Līga” ar katru gadu ceļ savu profesionālo līmeni un piedalās nopietnos mūzikas konkursos, koncertos un skatēs.

Kolektīvs 2011. gadā pārbaudīja savus spēkus Lietuvā XVIII Starptautiskajā Šimkus koru konkursā, sagatavojot īpaši sarežģītu mūsdienu komponistu repertuāru, stājoties līdzās profesionāliem koriem. Starptautiskā žūrija uzteica kolektīva smalko muzicēšanu un diriģentes prasmes. Kolektīva dalībnieki ir izveidojuši biedrību un veiksmīgi piedalās projektos par finansu līdzekļu piesaistīšanu materiālās bāzes pilnveidošanai (ir pagatavoti tautas tērpi vīriem un uzšūti koncerttērpi sievietēm). Apveicama ir dalībnieku iniciatīva, kurai pateicoties tiek ietaupīti Ozolnieku novada domes finansu līdzekļi. 

2012. gada spilgtākās atmiņas korim saistītas ar uzstāšanos Kretingā, Lietuvā, kur kolektīvs kā vienīgie pārstāvji no Latvijas tika uzaicināts piedalīties festivālā „Atver savu dainu skapi". Turklāt rudens pusē novadnieks, komponists Alvils Altmanis uzaicināja „Līgu" uz savu jubilejas koncertu Jelgavā, kas bija vienlaikus liels pagodinājums un izaicinājums. Papildus koncertēšanai kora biedrība, piedaloties Ozolnieku novada domes projektu konkursā pašvaldības iedzīvotājiem „Es zinu, varu, daru!", ieguva līdzekļus jaunu nošu mapju iegādei.

2013. gads kora dzīvē rit XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku zīmē, apgūstot tiem paredzēto repertuāru. Reģionālajās skatēs iegūtais Augstākās pakāpes diploms un dalīta pirmā vieta ar Jelgavas „Mītavu" Zemgales reģionā korim pirmo reizi tā pastāvēšanas vēsturē ļāva startēt Koru karu finālā un atkārtoti piedalīties Dziesmu svētkos.

Šobrīd koris atrodas jauna attīstības posma sākumā, jo ir aizsākusies nākamā Dziesmu svētku piecgade, un labprāt savā pulkā aicina dziedāt gribētājus, kas būtu gatavi daudz mācīties, kopīgi muzicēt un gūt prieku no tā.

Laipni aicināts ikviens dziesmu draugs pievienoties kolektīvam! 
    

 

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Satura meklēšana

oktobris, 2018
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
15
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs