Kā Jūs vērtējat Ozolnieku novada Būvvaldes darbu?

Garozas bibliotēka

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

 

Dace      

"Eži", p/n Garoza
Salgales pagasts, Ozolnieku novads,
LV-3045
Tālrunis 26583230
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
http://www.ozolnieki.lv

Vadītāja Dace Beire

Nolikums

Lietošanas noteikumi

e-katalogs

Jaunākās grāmatas

 

Darba laiks

Pirmdien

 10.00 - 19.00

Otrdien

09.00 - 17.00

Trešdien

metodiskā diena

Ceturtdien

09.00 - 17.00

Piektdien

09.00 - 16.00

Sestdien, svētdien

slēgts

Garozas bibliotēkā pieejami šādi pakalpojumi:

 • brīvpieejas fonds
 • 19 nosaukumu periodiskie izdevumi
 • bezmaksas pieeja interneta resursiem
 • 8 datorizētas lietotāju darba vietas
 • bibliogrāfiskās uzziņas un konsultācijas
 • SBA pakalpojumi
 • kopēšana, printēšana, skenēšana.

 Bibliotēkas darba rādītāji

 

2012. 

 2013.

2014. 

2015.

2016.

Lasītāju skaits

225 

215 

215 

213

225

Apmeklējumu skaits

5130 

3847 

3720 

 3284

3487

Izsniegtie iespieddarbi

5017 

4568 

3705 

 3078

3541

Grāmatu fonds

5568 

5478 

5744 

 4810

5127

Bibliotēkas vēsture

Bibliotēkas pirmsākumi meklējami 1922.gadā, kad ar Garozas pagasta padomes 16.oktobra lēmumu dibināta Latviešu Jaunatnes savienības Garozas organizācijas bibliotēka.

Garozas vēcākie iedzīvotāji zina stāstīt, ka 1931.gadā bibliotēka atradusies Garozas skolā, 1937.gadā "Garozkrogā". Pēckara gados, līdz 1965.gadam - bijušajā pagastmājā "Vecozolos". 1965.gadā, rajoniem mainoties, bibliotēku likvidēja, 1969.gadā atjaunoja Garozas centrā.

Kultūras un dabas pieminekļi Garozā

 • Izrakumi pie Rūtenieku, Rijnieku un Dalūžu mājām liecina par senām zemgaļu apmetnes vietām. Pie Rijniekiem atrasts visbagātākais (6 kg smags) dzelzs laikmeta monētu depozīts.
 • Pie Garozas skolas un Garozas - Blukas ceļa malās ir franču karaspēka nocietinājumi - skanstis no 1812.g. kara, kad Napoleona karaspēks cauri Garozai devās uz Rīgu.
 • 1935.gadā pie Vareļu mājām uzstādīja piemiņas monumentu 12 karaskolas kadetiem, kas 1919.gada 18.novembrī krita kaujā ar bermontiešiem. Padomju laikā uzspridzināts, 1990.gadā atjaunots.
 • Prezidenta Jāņa Čakstes mājas Aučos, ko 1871.gadā bija nopircis prezidenta tēvs K.Čakste. 1999.gada 14.septembrī, prezidenta 140.dzimšanas dienā, atklāja piemiņas vietu ar plašu ekspozīciju par Čakstes dzimtu.
 • Lāču purva dabas liegums, dibināts 1999.gadā, platība 147 ha. No 1977.g. dzērvenāja liegums. Ligzdo melnais stārķis.
 • Senvēstures liecinieki - Senču ozols (Zemgales krīvs. Svētozols. Apkārtmērs 7,9 m) pie Garozas skolas.
 • Rakstnieka E.Virzas dzimtās mājas "Billītes".
 • Namiķu liepa un ozols. 

Garozas bibliotēkas 2016.gada darba pārskats

Garozas bibliotēkas 2014.gada darba pārskats

Garozas bibliotēkas 2013.gada darba pārskats

Garozas bibliotēkas 2012.gada darba pārskats

Galerijas

Garozas bibliotēkā apskatāma Salgales Mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas programmas absolventu darbi

Garozas jauniešu centra bērni grebj Helovīnu ķirbjus
31. oktobrī Garozas bibliotekā viesojās Garozas JC bērni un greba helovīnu ķirbjus.

Lekcija par bērnu drošību vasarā Garozas bibliotēkā

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, 1.jūnijā, Garozas bibliotēka sadarbībā ar novada pašvaldības policiju un Garozas jauniešu centru organizēja lekciju par bērnu drošību vasarā.

Garozas bibliotēkā viesojas Garozas pamatskolas pirmsskolas grupiņas

Garozas pamatskolas 5.–9. klašu zēnu kokapstrādes darbu izstāde

Tikšanās ar jauno rakstnieci Lauru Dreiži

13.februārī Garozas bibliotēkā notika tikšanās ar jauniešu fantāzijas romānu autori Lauru Dreiži "Ceļojums fantāziju pasaulē".

Garozas bibliotēku apmeklē Garozas pamatskolas 3.klases skolēniBērni gatavo helovīnu ķirbjus Garozas bibliotēkā

Garozas pamatskolas 4.klases skolēni viesojas bibliotēkā

21.oktobrī Garozas pamatskolas 4.klase ciemojās Garozas bibliotēkā. Bērni bibliotekārās stundas ietvaros apguva iemaņas kā sameklēt vajadzīgo informāciju, izmantojot bibliotēkā esošos materiālus. Nodarbības beigās apmeklēja Ozolnieku mājas lapas sadaļu Bibliotēkas un iepazinās ar meklēšanas iespējām elektroniskajā katalogā.

Garozas bibliotēka piedalās "Latvijai 97! Vārdi" video apsveikuma veidošanā

Vakar, 14. oktobrī Garozas bibliotēkā norisinājās filmēšana "Latvijai 97! Vārdi" video apsveikumam, kur 1. klases skolniece no Garozas pamatskolas lasīja fragmentu no Latvijas nacionālās bibliotēkas izvēlētas grāmatas. Garozas bibliotēka ir viena no 97 bibliotēkām visā Latvijā, kuras apbraukātas apsveikuma veidošanas ietvaros.

"Latvijai 97! Vārdi" video apsveikums tiks veidots, lasot tekstu no 97 izdotām grāmatām, kas hronoloģiski izdotas no 1918. - 2015. gadam. Grāmatas no katra gada izvēles Latvijas Nacionālā bibliotēka, tās tiek paņemtas no Gaismas pils un apbraukātas 97 bibliotēkas visā Latvijā. Grāmatas bērni (pirmklasnieki) atver 18. lapaspusē un lasa rindkopu. No dažādiem vārdiem, kas izlasīti, rakstnieks Pauls Bankovskis izveido apsveikumu, kas skan kā stāstiņš-pantiņš, ko radījuši 97 pirmklasnieki dažādās Latvijas vietās. Filmēšanas lokācija: vietejās bibliotēkas.

Mērķis: popularizēt latviešu valodā izdotās grāmatas koš Latvijas neatkarības atgūšanas, uzrunājot jauno paaudzi lasīt, kopt valodu, apmeklēt bibliotēkas, interesēties par latviešu literatūru. Apsveikt Latvijas iedzīvotājus un Latvijas valstij piederīgos visā pasaulē mūsu valsts deviņdesmit septītajā dzimšanas dienā ar tematisku video sveicienu, atgādinot, ka ikviens no mums ir svarīgs Latvijai. 97 pirmklasnieki 97 grāmatas un kopīgi izveidots apsveikums mūsu valstij.

Pirmizrāde: 11. novembris! Latvijas Televīzijā, raidījumā "Panorāma".

 


Bibliotēkas labiekārtošana

Pēc Garozas bibliotēkas remonta, ar lasītāju palīdzību tika sanesti atpakaļ plaukti un sastellēti. Liels paldies Ivaram Vīksnam, kurš pieteicās palīdzēt.

Cirules gleznu izstāde „Ziedi dvēselei"

27.martā Garozas pakalpojumu centrā „Eži" notika Zigrīdas Cirules gleznu izstādes „Ziedi dvēselei" atklāšanas pasākums. Pasākuma atklāšanā uzstājās Garozas senioru deju kopa „Garroze", kā arī tika lasīta Aspazijas dzeja. Gleznas vēl varēs aplūkot līdz 24.aprīlim bibliotēkas telpās un otrā stāva zālē.Garozas pamatskolas 2. klases skolēni apmeklē Garozas bibliotēku


Grāmatas „Izdzīvot meiteņu paradīzē" prezentācija

14.februārī Garozas pakalpojumu centrā notika grāmatas „Izdzīvot meiteņu paradīzē" prezentācija un tikšanās ar jauno rakstnieci un grāmatas autori Dinu Zoldneri, kura pastāstīja nedaudz par grāmatas tapšanu un par pašu grāmatu. Pasākuma laikā varēja arī iegādāties grāmatu.

Ozolnieku bibliotēku profesionāļu komandai papildinājums!
Lepojamies ar Garozas bibliotēkas vadītājas Daces Beires uzņēmību, centību, ieguldīto darbu, saņemot bibliotēku un informācijas speciālista diplomu Latvijas Kultūras koledžā.

dace diploms sveiceji

Muzikāla pēcpusdiena "Kad svece deg...."

8. februārī Garozā pakalpojumu centrā "Eži" notika atpūtas pēcpusdiena ģimenēm.
Pasākums norisinājās divās daļās, pirmajā daļā darbojās sveču liešanas darbnīca, un pēc tam bija literāri muzikāla pēcpusdiena "Kad svece deg...." ar komponista Gundara Riekstiņa un dzejnieces Aijas Celmas piedalīšanos.

 

Ieskandinām vasaru Garozā

2013.gada 7. jūnijā Garozas pakalpojumu centrā „Eži" un bibliotēkā notika tikšanās ar grāmatu izdevēju, bērnu dzejnieku Uldi Ausekli un mūziķi Uldi Fridrihsonu. Pasākumā Uldis Auseklis deklamēja savus dzejoļus, savukārt Uldis Fridrihsons izpildīja savas komponētās dziesmas, kurām tekstus sarakstījis U. Auseklis.

Pasākuma laikā varēja iegādāties U. Ausekļa grāmatas. Pēc dzejas noklausīšanās ar bērniem ārā tika pūsti ziepju burbuļi- krāsainai vasarai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Satura meklēšana

marts, 2018
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
24
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs