Aptauja

Pašlaik nav aktīvu aptauju!

Aktualitātes

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

Jaunsargu vasaras nometne "Visi kopā"

No 26.-29. augustam notika ikgadējā vasaras nometne jaunsargiem "Visi Kopā". Nometne norisinājās Lielplatones pagasta jaunsargu mācību poligonā "Tīsu bāze". Nometnē piedalījās jaunsargi no Jelgavas un Ozolnieku novadiem.
Jaunsargiem pirmā diena jau bija piedzīvojumiem pilna. Kolīdz visi ieradušies, nometne atklāta un vietas iekārtotas, sākās gatavošanās kaujas rekonstrukcijai, kas norisinājās turpat un kur bija iespēja piedalīties arī pašiem jaunsargiem. Tika attēlota 2. Pasaules kara Mores kauja. Jaunsargiem tā bija neaizmirstama pieredze, kā arī atmiņā paliekoša vēstures stunda, pašiem ļaujot izdzīvot Latvijas vēsturē notikušo. Pēc lielās kaujas piekusuši devāmies atpakaļ, paēduši garšīgas vakariņas baudījām kino vakaru brīvā dabā. Pēc kino - neliela pasēdēšana pie ugunskura un sarunas par pavadīto dienu, pēc tam jau ilgi gaidītais un pelnītais naktsmiers, taču tā nebūtu kārtīga jaunsargu nometne bez nakts trauksmes. Tumšā un vēlā naktī, atskan trauksmes signāli un vecākajai grupai dots nakts uzdevums, jo teritorijā uzradies ienaidnieks. Grupa uzdevumu izpilda veiksmīgi un pēc nakts kaujas dodas pie miera.
Nākamajā dienā sagatavoti daudzi uzdevumi, kur jāparāda veiklība, spēks, atjautība. Pēc rīta rosmes un gardām brokastīm jau gatavi sacensties par nometnes labākās un stiprākās nodaļas titulu. Dienas pirmajā pusē nodaļas sacentās šķēršļu joslā, pēc tam sekoja orientēšanās, kur bija nepieciešama atjautība un zināšanas. Katrā kontrolpunktā bija jāatpazīst kāda valsts, persona, pilsēta vai Latvijas vēstures notikums pēc attēliem. Pēc vienas orientēšanās trases seko nākamā - foto orientēšanās. Tiek dots vietas attēls, karte ar aptuveno šīs vietas atrašanās vietu un sāk skaitīt laiku. Vakara pusē sagatavota spēle, kas līdzīga populārajam šovam "Es mīlu Tevi, Latvija!", taču ar jaunsardzes elementiem. Jaunsargi cītīgi visus uzdevumus pildīja ar interesi, savā starpā sacenšoties.
Nākamā diena nes jaunus uzdevumus un piedzīvojumus. Kamēr tiek gaidīti ciemiņi, tikmēr tiek spēlēts futbols, pašiem atrodoties maisos. Pēc interesantā un pavisam neparastā futbola atbrauc viesi - Militārās Policijas pārstāvji. Pastāsta par to, kas ir Militārā Policija, kā kļūt par militāro policistu u.c. Priekšnesumā līdzi robots, kas pārbauda bīstamus priekšmetus, kas varētu būt sprādzienbīstami. Pēc tam paraugdemonstrējumi no diviem kinologiem un suņiem, kuri iemācīti atrast dažādas sprāgstvielas. Pēc viesu apmeklējuma, jaunsargi turpina ar pavisam netradicionālām spēlēm - svaigu olu mešanu, olu pārvietošanu karotē, olu pārvietošana ar divu cilvēku palīdzību, bet neizmantojot rokas. Vakarpusē nodaļas sacentās volejbola spēlē.
Nemanot, diemžēl klāt jau pēdējā diena. Agri no rīta sagaidīts ļoti īpašs viesis - Lidija Lasmane - Doroņina . Sieviete, kura ir PSRS okupācijas laika pretošanās kustības dalībniece un pārcietusi 14 gadu ieslodzījumā tikai dēļ savas mīlestības pret Latviju, dēļ sava patriotisma. Lidijas kundze dalījās ar savu dzīvesstāstu mierīgā atmosfērā ap ugunskuru, jaunsargi ieklausījās katrā viņas vārdā. Tā bija vienreizēja vēstures stunda, kas noderēs vēl ilgi, dāvāja zināšanas un sapratni, cik smagi gājis visiem, kuri darījuši tik vien kā mīlējuši savu dzimteni un centušies to glābt. Pēc izglītojošās un interesantās sarunas laiks bija sākt sakopt nometnes vietu. Vakarpusē teltis nojauktas, nometnes vieta sakopta, pēdējo reizi visi nostājušies. Neviens gan negribēja vēl doties mājās, visi labprāt bija gatavi palikt pat līdz skolas sākumam.
Nometne bija tiešām interesanta, jautra, piedzīvojumiem un emocijām pilna. Katram paliks kāda daļa šīs nometnes atmiņā. Paldies par gardajām ēdienreizēm, interesantajiem uzdevumiem un Ozolnieku novada domei par finansiālo atbalstu Ozolnieku novada jaunsargiem un instruktoriem! Gaidīsim jaunsargu gada noslēguma pasākumu, lai uzzinātu kuri iegūs nometnes labākās, veiklākās un gudrākās nodaļas titulu! Tiksimies nākamgad!

Jaunsargs Samanta Paula Grinevica

 

Izglītības iestāžu vadītāju pieredzes apmaiņas brauciens uz Drēzdeni

Skatīt informāciju

Direktoru profesionālās darbības izvērtēšana, 10.marta semināra materiāls

Skatīt prezentāciju

Paveiktais darbs izglītības nozarē 2016. gadā

Skatīt informāciju

 

 

 

 

  

 

 

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Meklēšana

decembris, 2017
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
17
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs

Laika prognoze