Pedagogiem
​SÄkot ar 28. martu sÄkumskolÄ“nu tÄlmÄcÄ«bas sagurumu kliedÄ“s jauns raidÄ«jums “LiteratÅ«re / SÄkumskola”.
"LiteratÅ«re/SÄkumskola" bÅ«s skatÄma gan LTV1 Ä“terÄ svÄ“tdienu rÄ«tos pulksten 9.15, gan izmantojama kÄ palÄ«glÄ«dzeklis mÄcÄ«bÄs skolÄs kopÄ ar Ä«paši veidotiem metodiskajiem materiÄliem. KatrÄ sÄ“rijÄ Äetri klasesbiedri no dažÄdÄm Latvijas skolÄm risinÄs uzdevumus, kurus tiem bÅ«s sagatavojuši latviešu bÄ“rnu grÄmatu autori.
TÄ bÅ«s izglÄ«tojoša spÄ“le, kas 1. – 6. klašu bÄ“rnus ievedÄ«s 12 mÅ«sdienu latviešu autoru grÄmatu pasaulÄ“s. RaidÄ«jums bÅ«s izmantojams kÄ palÄ«glÄ«dzeklis mÄcÄ«bÄs skolÄs kopÄ ar Ä«paši veidotiem metodiskajiem materiÄliem. KatrÄ sÄ“rijÄ Äetri klasesbiedri no dažÄdÄm Latvijas skolÄm risinÄs uzdevumus, kurus tiem bÅ«s sagatavojuši latviešu bÄ“rnu grÄmatu autori.
Projekts “LiteratÅ«re/SÄkumskola” top sadarbojoties Valsts IzglÄ«tÄ«bas satura centram ar VFS Films un Latvijas TelevÄ«ziju. Projekts Ä«stenots Valsts izglÄ«tÄ«bas satura centra ESF projekta “Atbalsts izglÄ«tojamo individuÄlo kompetenÄu attÄ«stÄ«bai” ietvaros.
PakÄpeniski, kopumÄ 12 “LiteratÅ«re / SÄkumskola” raidÄ«juma sÄ“rijas, metodiskie materiÄli, kÄ arÄ« raidÄ«jumÄ iesaistÄ«to projekta skolu pedagogu pieredzes stÄsti tiks publicÄ“ti šeit: https://atbalstsizcilibai.lv/lasit/literature-sakumskola/ ​
PublicitÄtes foto no https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/vecaki-un-berni/jaunais-raidijums-literaturesakumskola-iedvesmos-bernus-lasit-latviesu-autoru-gramatas.a397226/ ​
Saruna ar Baibu Martinsoni "Vai intelektam jÄapkalpo emocijas?"
Par Baibas Martinsones vadÄ«to seminÄru Ozolnieku novada pašvaldÄ«bas MetodiskÄ foruma ietvaros tika saņemtas lieliskas atsauksmes no pedagogiem. AicinÄm noklausÄ«ties arÄ« Skola2030
klausÄmsarunu "StarpbrÄ«dis" epizodi par sociÄli emocionÄlo mÄcÄ«šanos "Vai intelektam jÄapkalpo emocijas?".ŠajÄ klausÄmsarunas epizodÄ“ Skola2030 konsultante Solvita Lazdiņa sarunÄjas ar Latvijas UniversitÄtes profesori, sertificÄ“tu psiholoÄ£i Baibu Martinsoni par to, kas sociÄli emocionÄlÄ mÄcÄ«šanÄs, no kÄdam prasmju grupÄm tÄ sastÄv, kÄda ir šo prasmju nozÄ«me, kÄ tÄs var mÄcÄ«t skolÄ un kÄda tajÄ ir vecÄku loma. Klausieties, diskutÄ“jiet, domÄjiet lÄ«dzi un iedvesmojieties darÄ«t.
Par epizodes viešÅ†u. Baiba Martinsone, Dr.psych., ir Skola2030 veidotÄs programmas "SociÄli emocionÄlÄ mÄcÄ«šanÄs. Stundu plÄni 1.-12. klasÄ“m" autore, kÄ arÄ« Erasmus+ projekta "GarÄ«gÄs veselÄ«bas veicinÄšana skolÄs" vadÄ«tÄja LatvijÄ.
Foto no Facebook Skola 2030
KonsultÄcijas skolotÄjiem
Ir atjaunots februÄra konsultÄciju grafiks ar Skola2030 ekspertiem. Ieskaties - https://bit.ly/konsultacijas_skolotajiem ! Saraksts papildinÄts ar jaunu konsultÄciju sociÄlajÄ un pilsoniskajÄ mÄcÄ«bu jomÄ 5. februÄrÄ«, kÄ arÄ« ar vairÄkÄm konsultÄcijÄm kultÅ«ras izpratnes un pašizpausmes mÄkslÄ mÄcÄ«bu jomÄ. Piesakies pats un pastÄsti kolēģiem!
InformÄcija un foto no FB Skola 2030.
ProjektÄ “Tava klase” piedalÄs arÄ« skolotÄja no Ozolnieku vidusskolas
Lai atbalstÄ«tu skolotÄjus, skolÄ“nus un vecÄkus attÄlinÄto mÄcÄ«bu procesÄ, sÄkot ar 29. janvÄri, divas reizes nedÄ“Ä¼Ä – pirmdienÄs un piektdienÄs – “Tava klase” mÄcÄ«bu stundas bÅ«s redzamas arÄ« virszemes apraidÄ“ divos televÄ«zijas kanÄlos: ReTV un RÄ«ga TV24. TelevÄ«zijas programma ir izstrÄdÄta, Ä«paši domÄjot par turpmÄkajÄm nedēļÄm, kad attÄlinÄti jÄmÄcÄs 1.- 4. klašu bÄ“rniem: diena ir strukturÄ“ta, ievÄ“rojot vajadzÄ«bu izkustÄ“ties, atpÅ«sties un dažÄdot veicamos uzdevumus.
Gan jaunie, gan iepriekš uzņemtie mÄcÄ«bu video pastÄvÄ«gi ir pieejami vietnÄ“ “Tava klase”, kur tos var meklÄ“t un grupÄ“t lietotÄjam visÄ“rtÄkajÄ veidÄ – pÄ“c tematiem, mÄcÄ«bu priekšmetiem vai klašu grupÄm.
ProjektÄ piedalÄs arÄ« Ozolnieku vidusskolas vÄ“stures skolotÄja Kitija Valeiņa, kura jau ir vadÄ«jusi pirmo tv stundu 7.klasei - “JÅ«daisms: vÄ“sture, tradÄ«cijas, ietekme” no video sÄ“rijas par KristÄ«gÄs un islÄma pasaules rašanos. SavukÄrt 4. klasei skolotÄja Kitija vada sociÄlÄs un pilsoniskÄs jomas video sÄ“riju par LatvijÄ svinÄ“tajiem svÄ“tkiem, to iedalÄ«jumu un rašanÄs vÄ“sturi.
AicinÄm mÅ«su novada pedagogus izmantot “Tava klase” materiÄlus kÄ daļu no mÄcÄ«bu procesa organizÄ“šanas, tÄ atvieglojot darbu sev, dažÄdojot mÄcÄ«bu vielas apguvi skolÄ“niem un atbalstot Ä£imenes, kurÄs vienlaikus aug dažÄdu vecumu bÄ“rni, kuri šobrÄ«d mÄcÄs attÄlinÄti.