Aktualitātes - Kūltūra

Novada dāmām ir iespēja apmeklēt atklātās salsas un bačatas nodarbības

Nodarbības vada mūsu novadniece Ilvija Džordža, kura ugunīgo deju soļus apguvusi pamazām: ” Dejošana man vienmēr ir bijusi sirdī, kopš skolas laikiem. Skolas laikā es mācījos tautas dejas. Ieejot lielajā dzīvē, sapratu, ka kaut ko jaunu sākt nekad nav par vēlu. Biju dzirdējusi par Salas festivālu un 2007. gadā sāku apmeklēt salsas nodarbības un festivālus Latvijā un ārpus tās. Mani draugi Rīgā atvēra sporta klubu un piedāvāja pasniegt nodarbības, kur es sāku darboties. Man prieks, ka deju nodarbībās cilvēki gūst pozitīvas emocijas.”

Sākumā deju nodarbības dalībnieki tika iepazīstināti ar romantiskās dejas bačata ritmiem un deju soļiem, vēlāk ar karstasinīgajiem salsas ritmiem un pat pirmatnīgajām afro kustībām, kas ļauj pilnībā atbrīvot prātu un ķermeni ikdienas steidzīgajā ritmā.

Ilvija piebilst: ”Lai sāktu dejot, jābūt degsmei uz mūziku un deju. Neviens no pasākuma dalībniekiem nav profesionāls dejotājs. Degsme dejā, rada degsmi arī dzīvē.”

Nodarbību dalībnieki atzīst, ka pirmdienas deju nodarbības dāvā ievērojamu fizisko slodzi, pēc ziemas perioda izkustinot visas muskuļu grupas un dāvā patīkamas emocijas. Jaunie dejotāji ar dejošanu nodarbojas tikai brīvajā laikā - katra jauna soļu kombinācija ir liels izaicinājums, bet nodarbību zālē valdošā ļoti draudzīgā atmosfēra ļauj atraisīties brīnišķīgo deju ritmiem. Novadnieces priecājas par ikvienu iespēju radoši izpausties, kas ienes jaunas emocijas novada pagastu ikdienā.

Deju nodarbības Garozas pakalpojumu centrā „Eži” notiek katru pirmdienu plkst. 18.30.

Solvita Cukere

Citi raksti

Publicēts: 13.03.2019 Lasīt tālāk
Publicēts: 11.03.2019 Lasīt tālāk
Publicēts: 08.02.2019 Lasīt tālāk
Publicēts: 08.02.2019 Lasīt tālāk