Aptauja

Pašlaik nav aktīvu aptauju!

Ozolnieku vidusskolas 7.b klase - līdere iniciatīvā "Nacionālie dārgumi"

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

Jau otro gadu skolēniem no Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadiem bija iespēja iesaistīties iniciatīvā „Nacionālie dārgumi."
2016./2017.mācību gadā skolēni tika aicināti ne tikai apmeklēt kādu no 20 iniciatīvā iekļautajiem nacionālo dārgumu objektiem, bet arī pieteikt un apmeklēt lokālos dārgumus Jelgavas pilsētā, Jelgavas un Ozolnieku novados. Otrajā iniciatīvas gadā uzsvars tika likts tieši uz lokālajiem dārgumiem. Lai klase varētu pieteikt kādu objektu kā lokālo dārgumu, iepriekš bija jānoskaidro un jāvienojas, vai izvēlētais objekts ir uzskatāms kā nozīmīgs dabas, vēsturisks, kultūras, izglītības, sporta, tūrisma vai infrastruktūras objekts.
Ozolnieku vidusskolas 7.b klase iniciatīvā iesaistījās jau otro gadu un savā vecuma grupā atkal ir līdere. Klases skolēni gada laikā ir pieteikuši 112 lokālos objektus. Daži no pieteiktajiem objektiem atrodas Jelgavā un Jelgavas novadā, bet lielākā daļa – Ozolniekos un Ozolnieku novadā. Jaunieši uzskatīja, ka tādi objekti kā Ozolnieku motormuzejs, Ozolnieku novada vēstures ekspozīcija, Ozolnieku vidusskola un skolas muzejs, Vareļu piemineklis, Skuju skola un vēl daudz, daudz citi objekti ir uzskatāmi par vietējās nozīmes dārgumiem. Jaunieši ne tikai aktīvi pieteica objektus, bet arī cītīgi apmeklēja citu skolu pieteiktos objektus. Kopā gada laikā mums izdevās apmeklēt 246 objektus, no kuriem 4 ir nacionālo objektu sarakstā. Apmeklējām Ziemassvētku kauju muzeju, Zemessardzes 52. bataljonu, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un O. Kalpaka muzeju un piemiņas vietu „Airītes." Lai apmeklētu tik daudz objektu, ir jābūt interesei par savu novadu, savu valsti un tās vēsturi. Lepojos, ka manā klasē ir tieši šādi skolēni - zinātkāri, ieinteresēti, motivēti un aktīvi, ar vēlmi uzzināt ko jaunu. Klase piedalījās arī citās iniciatīvas aktivitātēs. Martā jaunieši piedalījās iniciatīvas video rullīša filmēšanā Jelgavā, Pasta salā.
Mēs nebūtu varējuši apmeklēt tik daudz objektu un iepazīties ar novadam un valstij svarīgām vēsturiskām liecībām, ja nebūtu vecāku atbalsts.
Uzskatu, ka iniciatīva „Nacionālie dārgumi "ir labākā dāvana Latvijai .
Ļoti ceram, ka iniciatīvas trešajā gadā izdosies apmeklēt lielāko daļu no nacionālo dārgumu objektiem.

Klases audzinātāja Inta Vaškevica

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Satura meklēšana

maijs, 2018
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
23
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs